Hedersbevisning i gull

Statutter for "Hedersbevisning i Gull" ble vedtatt på halvårsmøte 25. mai 1976 og sist revidert på ordinært årsmøte 18. april 2012:

  1. "Hedersbevisning i Gull" kan deles ut for både administrativ og sportslig innsats.

  2. For administrative ytelser kan hedersbevisningen kun deles ut til personer som allerede innehar hedersbevisningen “Merke med krans”. Her skal ved vurderingen legges de samme kriterier til grunn som for “Merke med krans”, men vedkommende må gjennom en årrekke ha arbeidet intenst og oppofrende for IL Jardar. Det må i tillegg ha gått minst 5 år siden vedkommende ble tildelt “Merke med krans”.

  3. For aktive idrettsutøvere kan denne hedersbevisning tildeles for spesielt gode idrettsprestasjoner over flere sesonger eller særdeles gode enkeltprestasjoner som til eksempel pallplassering i større internasjonale konkurranser (World Cup eller lignende)

Oversikt over andre hedersbevisninger

Hedersbevisning i gull er tildelt følgende personer:

Nr. Navn År
1 Harry Martinsen 1972
2 Nils Johansen 1983
3 Harald Pettersen 1985
4 Ellen Scheel 1988
5 Kjell Kittelsen 1993
6 Knut Omland 1999
7 Rolf Rustad 2000
8 Lill Silseth 2000
9 Lars Silseth 2000
10 Mette Bugge 2004
11 Tone Horgen Mjøs 2010 
12 Georg Kórody 2012 
13 Liv Stensaker 2015
14 Geir Haug 2016
15 Lars Hellby 2017
16 Kjersti I. Hellby 2017
17 Einar Lurås Oftebro 2018
18 Kjell Reidar Nervold 2019

Kalender

August
MTOTFLS
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Aktiviteter

06.08.2020
Fotballskole uke 32

08:30 - 15:00

Bjørnegård kunstgress

10.08.2020
Jardars Spillerutviklingsuker uke 33 og 40

09:00 - 14:30

Bjørnegård kunstgress

10.08.2020
Håndballcamp uke 33

09:00 - 15:00

Combihallen

11.08.2020
Sommercamp langrenn 2020 uke 33 (2007-2011)

15:00 - 21:00

Vestmarka-Jardarhuset

17.08.2020
Jardartrollet 2020

00:00 - 23:55

Tanum Skole

18.08.2020
Early Bear fotball 2020-2021

08:00 - 09:30

Bjørnegård kunstgress og Combihallen

23.08.2020
Terrengsykkelgruppe høsten 2020

18:00 - 19:00

Tanumskogen med oppmøte øvre skolegård på Tanum skole

14.09.2020
Idrettskole for 4-åringer (født i 2016)

17:00 - 17:45

Gymsalen i Combihallen

16.09.2020
Idrettskole for 5-åringer (født i 2015)

17:00 - 17:45

Gymsalen i Combihallen